Galeria

W dniach  19 – 22 lutego 2015 r. miała miejsce CAVALIADA Lublin CSI2*, jedno z najważniejszych wydarzeń jeździeckich w Polsce. Na terenach Targów Lublin zostało zbudowane jeździeckie miasteczko, a w nim stajnie dla 300 koni, arena sportowa i pokazowa oraz kiermasz sprzętu jeździeckiego. W imprezie brało udział
12 tys. uczestników i prawie 150 zawodników.
 Konkursy sportowe
Każdy dzień obfitował w wiele emocji sportowych na międzynarodowym poziomie. Łącznie rozegrano 20 konkursów. Dominowały skoki przez przeszkody, ale w programie nie zabrakło też ujeżdżenia, powożenia oraz zawodów Cavaliada Future dla najmłodszych zawodników.  Dwa konkurs spośród rozgrywanych w Lublinie są zaliczane do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i do Rankingu Cavaliada Tour. Pula nagród Cavaliady Lublin CSI2* wynosiła 350 000 PLN.

Łotysz Andis Varna na koniu KS Coradina, Andre Plath z Niemiec i Litwin Kristupas Petraitis to pierwsza trójka najlepszych skoczków Grand Prix Lublina pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego.
W konkursie rozgrywanym na przeszkodach o wysokości 145cm, z rozgrywką zaliczanym do rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej i Rankingu Cavaliada Tour najwyżej notowanym reprezentantem Polski był Tomasz MIŚKIEWICZ, który zajął 4 miejsce. Po konkursie Grand Prix w klasyfikacji Rankingu Cavaliady Tour na pierwszym miejscu pozostaje Jarosław Skrzypczyński, który w ostatnim konkursie w Lublinie zajął miejsce piąte. Finał Małej Rundy, rozgrywany dwufazowo na wysokości 125cm, wygrał Maciej Michalski na Tasmanie. Drugie miejsce zajął Łukasz Appel na Anastaci III. Monika Pasik startująca na Anta Monica zajęła trzecie miejsce. Konkurs rozgrywany był pod patronatem Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko o nagrodę Huttenes-Albertus Polska.
W  finale Średniej Rundy pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o nagrodę firmy Miralex na najwyższym stopniu podium znalazł się Marek Wacławik na koniu Durano W, tuż za nim Janina Strzałkowska na Claytonie i Hubert Kierznowski dosiadający Carkoretto. Wa­cła­wik na koniu Zucca wy­grał też jeden z kon­kursów sko­ków przez prze­szko­dy w ramach Dużej Rundy. Ten dwudziestosześcioletni zawodnik reprezentuje ośrodek Hippica Polonia Słupno.
W konkursie Potęgi Skoku, pod patronatem Prezesa TVP SA, o nagrodę Prezesa PGNiG – Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa wzięło udział 10 par. W półfinale mur o wysokości 190 cm udało się pokonać amazonce Mandy Bretfeld na koniu Francescco oraz jeźdźcowi Zbigniewowi Kostrzewskiego na Hippica Koh-I-Noor. W finale żadna z par nie zdołała pokonać bariery 200 cm, dlatego zarówno Niemka jak i Polak stanęli razem na najwyższym miejscu podium. Dla Mandy Bretfeld był to pierwszy występ w konkursie typu Potęga Skoku. Potęga Skoku to konkurs, który polega na pokonywaniu coraz wyższych przeszkód w tym muru wykonanego z małych drewnianych skrzynek, imitującego ceglaną ścianę. Dla konia jest to wyzwanie, bo zwierzę musi w pełni zaufać swojemu jeźdźcowi.
W konkursie Venus vs. Mars, pod patronatem Prezesa Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich wzięło udział 8 amazonek i 8 jeźdźców. Po pierwszej rundzie bilans damsko-męski był wyrównany. W półfinale także spotkały się pary mieszane, ale ostateczna rozgrywka należał do amazonek. W finałowych zmaganiach zmierzyły się osiemnastoletnia Natalia Stachyra na koniu Uria i pięć lat starsza Anna Więcek na koniu Alsagana i to ona stanęła na najwyższym miejscu podium. Venus vs. Mars to konkurs równoległy. Na placu konkursowym, który jest podzielony na dwie równe części w lustrzanym odbiciu ustawione są dwa identyczne tory przeszkód, dlatego kibice mogą obserwować bezpośrednią rywalizację między zawodnikami. Do walki przystępuje drużyna Venus i drużyna Mars. Amazonki i jeźdźcy występują parami i rywalizują na zasadach „pucharowych” – zwycięzca przechodzi do kolejnej rundy. Każdy z zawodników walczy o zwycięstwo indywidualne i jednocześnie pracuje dla drużyny.
W konkursie PGE Speed & Music, o nagrodę PGE Polskiej Grupy Energetycznej, pod patronatem medialnym Radia Eska pierwsze miejsce zajął Marcin Bętkowski na koniu Baldessarini. O ułamki sekund wyprzedził on Andrzeja Opłatka na Light My Fire. Na trzecim miejscu znalazł się Jakub Krzyżosiak na koniu Nicole. Zwycięzca konkursu - Marcin Bętkowski reprezentuje klub jeździecki „Agro-Handel” Śrem, który nieprzerwanie od 2007 roku zdobywa pierwsze miejsce w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego. Klub zrzesza wielu bardzo dobrych skoczków m.in. Jarosława Skrzyczyńskiego, Mściwoja Kieconia czy Leszka Gramzę. Konkurs był zaliczany do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.
Adrian Kostrzewa i konie Pluto Prado oraz Favory Kloe zwyciężyli w konkursie w ramach BMW Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego, o nagrodę BMW. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Kwiatek razem z końmi Sonet i Johny Walker. Finał zmagań odbędzie się podczas Cavaliady w Warszawie.
W finale Ogólnopolskich Zawodów Ujeżdżeniowych wygrała Natalia Organista z KS Centurion na koniu Wento. Na drugim miejscu uplasowała się Gabriela Jaworska-Mazur na koniu Germany, a na trzecim Natalia Kozłowska na Emol.
Wśród najmłodszych w Rankingu Cavaliady Future po konkursach w Lublinie prowadzi Maja Marchwicka na kucu Jary. Zwycięzcę ogólnej klasyfikacji publiczność pozna po konkursach w Warszawie.
Cavaliada Show
Na zaproszenie organizatorów – Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Targów Lublin prawie tysiąc dzieci odwiedziło Cavaliadę i czekającą na nie strefę Cavaliada Show.
Codziennie od piątku do niedzieli na arenie pokazów w hali A instruktorzy i wychowankowie Zespołu Szkół Rolniczych z Pszczelej Woli prowadzili przejażdżki na koniach i każde chętne dziecko – pod okiem opiekuna – mogło spróbować swoich sił w siodle. Oprócz tego ZSR w Pszczelej Woli prezentowało gry i zabawy jeździeckie oraz pokaz „Naturalnie skoki”. Program wypełniały pokazy organizowane przez Polski Związek Hodowców Koni i Agencję Nieruchomości Rolnych. Publiczność mogła zobaczyć kuce i konie rasy arabskiej, a także pokazy z udziałem zimnokrwistych koni pociągowych.
Akademia Hodowcy i Jeźdźca
Warsztaty dla początkujący adepci naturalnego jeździectwa brali udział w Akademii Hodowcy i Jeźdźca. Były to zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz symulacje pracy z koniem.  Zajęcia poprowadziła Katarzyna Jasińska - pierwszy w Polsce licencjonowany instruktor Parelli Natural Horsemanship. Organizatorami Akademii Hodowcy i Jeźdźca podczas Cavaliady Lublin była Fundacja HorseSport oraz Polski Związek Hodowców Koni.
Sprzęt i akcesoria jeździeckie na wyciągnięcie ręki
Wrażenia sportowe wszystkich pasjonatów koni uzupełnił Kiermasz Sprzętu Jeździeckiego, na którym prezentowane były liczne oferty sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Tematyka kiermaszu obejmowała będzie wszystko, co związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa i usługi. Swoją ofertę w Lublinie zaprezentowało prawie 60 wystawców.